POWER STRUGGLE
Na ekranie rozgrywa się walka pomiędzy czterema programami antywirusowymi zainstalowanymi na jednym komputerze. Wydawałoby się, że wzmożona ochrona może tylko pomóc urządzeniu, jednak w tym wypadku antywirusy próbują się wzajemnie zniszczyć. Walka może przypominać starcia partii politycznych. Każdy z programów oznaczony jest jednym kolorem – czerwonym, niebieskim, zielonym, żółtym. Bitwa kończy się, gdy jeden z kolorów zapełni cały ekran. Dodatkowo na ekranie pojawiają się kody QR. Sczytane za pomocą skanera kodów na własnym urządzeniu mobilnym, odnoszą do opowieści (w języku francuskim) dotyczących tematów politycznych i społecznych.
Olga Kisseleva (FR), artystka, profesorka, założycielka Art&Science Institute na paryskiej Sorbonie, urodzona w 1965 r. w Sankt Petersburgu. W 1988 roku ukończyła Wyższą Szkołę Sztuki Przemysłowej im. Wiery Muchiny, a następnie kontynuowała studia doktoranckie w Muzeum Ermitażu, studiując jednocześnie fizykę na Leningradzkim Uniwersytecie Państwowym. Na początku na 90. ubiegłego wieku studiowała na Uniwersytecie Kalifornijskim oraz Columbia University w Nowym Jorku, koncentrując swe zainteresowania na wideo i multimediach i broniąc pracę doktorską na temat sztuki wideo i komputerowej. Po uzyskaniu stypendium Fullbrighta w 2000 roku, przystąpiła do grona twórców w USA pracujących na rozwojem technologii cyfrowych.
Od 2007 roku piastuje stanowisko Szefa Wydziały Sztuki i Nauki na tym uniwersytecie, jest też członkinią Wysokiego Komitetu Naukowego tejże uczelni. Kisseleva jest także redaktorką Plastic Art& Science Magazine w Editions de la Sorbonne.
Olga Kisseleva pracuje głównie w obszarze instalacji, nauki i sztuki mediów. W swych działaniach korzysta z różnych mediów, w tym wideo, zanurzonej rzeczywistości wirtualnej, Internetu, technologii bezprzewodowej, performance, artystycznych instalacji wielkoformatowych i interaktywnych wystaw. Zrealizowała szereg projektów kuratorskich i artystycznych, w tym w Muzeum Sztuki Nowoczesnej w Paryżu, W Rosyjskim Muzeum Państwowym w Sankt Petersburgu, KIASMA w Helsinkach, Museo Nacional Centro de Arte Reina Sofia w Madrycie, Fondation Cartier sztuki współczesnej w Paryżu, Centrum Pompidou w Paryżu, Muzeum Guggenheima w Bilbao, nowojorskiej MOMA czy Narodowym Centrum Sztuki Współczesnej w Moskwie.